4/10/2019
Listopadová konference je naplněna

Děkujeme za váš obrovský zájem o naší konferenci. Kapacita je zcela naplněna (včetně náhradníků). Prosím již neposílejte přihlášky. Vážní zájemci mohou zkusit zavolat 11. listopadu 2019, zda se neuvolnilo místo.

27/9/2019
Program listopadové konference

Dnes jsme pro vás dokončili program naší listopadové konference. Věříme, že je pro vás dostatečně lákavý a bohatý. Těšíme se, že se s vámi brzy setkáme. Program je k dispozici zde.

10/9/2019
Pozvánka na listopadovou konferenci

Rádi bychom vás pozvali na třetí ročník naší konference “Rozvoj myšlení v odlišných podmínkách”, kterou pořádáme ve spolupráci s Autorizovaným tréninkovým centrem metod prof. Feuersteina. Konference se uskuteční 13. 11. 2019 v prostorách Náprstkova muzea v Praze. Více informací najdete v pozvánce. Pro přihlášení prosím použijte náš formulář pro účastníky.

26/6/2019
4. veřejná poptávka

Naše organizace v rámci projektu „Rozvojem sociální gramotnosti k úspěchu“, reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000616, který realizuje jako partner ve spolupráci s Ligou lidských práv, z.s. si Vás dovoluje seznámit s veřejnou poptávkou na dodání instrumentů k metodě Feuersteinovo instrumentální obohacování. Podrobnosti k poptávce naleznete zde a formulář s nabídkou naleznete zde. V případě zájmu nám prosím pošlete vyplněnou cenovou nabídku dle vzoru nejpozději do 15.7.2019 na e-mailovou adresu jitka.peskova@charliekarlin.cz. Děkujeme za Váš zájem.

15/6/2019
Výzva k zapojení do projektu 
Ukotvení Feuersteinovy metody v neformálním vzdělávání“
ZAPOJTE SE do připravovaného projektu zaměřeného na neformální vzdělávání dětí a mládeže v místě vašeho bydliště nebo jeho okolí. Více informací o výzvě zde.

5/6/2019
Nové projekty!
V minulých týdnech jsme získali dva nové projekty! S prvním (Developing responsibility and self-sufficiency of socially excluded in Ostrava region) se zaměříme na šíření FIE v Ostravě, kde navážeme na spolupráci se ZŠ Ostrava – Mariánské Hory, Karasova a ZŠ TG Masaryka Bohumín – Pudlov. Těšíme se, že metodu představíme okolním školám a dalším organizacím. V druhém projektu se zaměříme na rozšíření Feuersteinovy metody mezi sociální pracovníky a gerontology.

4/4/2019
Návštěva Hannah Starman

Včera večer do České republiky přicestovala Hannah Starman, která v současné době s námi navštěvuje věznice a pomáhá nám zachytit změnu, která se díky Feuersteinově metodě instrumentálního obohacování ve věznicích odehrává.

1/4/2019
Nové webové stránky jako podpora pro zprostředkovatele!

V rámci projektu “Strengthening Thinking and Learning Skills” jsme pro zprostředkovazele, Feuersteinova instrumentálního obohacování, a pro širokou veřejnost, připravili web, na kterém můžete nají podporu pro práci s Feuersteinovou metodou. Na www.bbmediator.com tak najdete spoustu výstupů z různých zemí a z různých kulturních prostředí, které se týkají Feuersteinovy metody.

1/1/2019
Tvoříme dobrovolnický tým!

Tak zní jedno z našich předsevzetí do roku 2019. Pokud máte zájem stát se naším dobrovolníkem, tak můžete rovnou kontaktovat naší koordinátorku Jitku Peškovou (jitka.peskova@charliekarlin.cz). Podrobnosti najdete zde.

1/11/2018
Finální verze programu konference “Rozvoj myšlení v odlišných podmínkách…”
Zde si můžete prohlédnout finální program naší konference, která se koná ve čtvrtek 8/11 v Náprstkově muzeu. Konferenci pořádáme ve spolupráci s Autorizovaným tréninkovým centrem metod prof. Feuersteina a za podpory Národního muzea.

25/10/2018
Konference plně obsazena!
Děkujeme Vám všem za Váš zájem o naší konferenci. Všechna místa jsou již obsazena a moc se na Vás těšíme ve čtvrtek 8/11 v Náprstkově muzeu.

10/9/2018
Dvě podzimní konference

Rádi bychom Vás pozvali na naše dvě konference (ano opravdu máme 2), které pořádáme ve spolupráci s Autorizovaným tréninkovým centrem metod prof. Feuersteina.

1) 3. – 5. října 2018 pořádá Mezinárodní asociace pro kognitivní vzdělávání a psychologii (International Association for Cognitive Education and Psychology) odbornou konferenci v Praze. Spolupořadatelem celé akce jsou také Pedagogická fakulta UK, Filizofická fakulta UK, Pedagogická fakulta Prešovské univerzity, ATC metod prof. Feuersteina a Centrum Cogito.

Zastřešujícím tématem celé konference je “Dynamické vyšetření a kognitivní intervence: budování mostu mezi teorií a praxí”. Více informací o konferenci je k dispozici zde.

Součástí celé akce budou také dva české dny, kdy v jednom z nich – 4. října 2018 – bude ATC metod prof. Feuersteina a Charlie Karlín pořádat tematickou konferenci – program tematické konference je k dispozici zde a je možné se na ni registrovat tady.

2) Druhá naše konference navazuje na loňské setkání v Brně pod názvem “Rozvoj myšlení v odlišných podmínkách”. Letos jsme k názvu přidali podtitul “Co přinesl další rok…” a přesunuli jsme se do konferenčního sálu Náprstkova muzea (Betlémské náměstí 1, Praha 1). Akce se uskuteční dne 8. listopadu 2018 od 8:30 a koná se za podpory Národního muzea.

Pozvánku na listopadovou konference naleznete zde.
Přihláška na tuto konferenci zde,

27/8/2018
3. veřejná poptávka: Naše organizace v rámci projektu „Rozvojem sociální gramotnosti k úspěchu“, reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000616, který realizuje jako partner ve spolupráci s Ligou lidských práv, z.s. si Vás dovoluje seznámit s veřejnou poptávkou na dodání instrumentů k metodě Feuersteinovo instrumentální obohacování. Podrobnosti k poptávce naleznete zde a formulář s nabídkou naleznete zde. V případě zájmu nám prosím pošlete vyplněnou cenovou nabídku dle vzoru nejpozději do 10.9.2018 na e-mailovou adresu jitka.peskova@charliekarlin.cz. Děkujeme za Váš zájem.

1/3/2018
V únorovém čísle časopisu “Integrace a inkluze ve školní praxi” otiskli náš článek o Charlie Karlín a o naších úspěších v šíření Feuersteinovy metody. V tom stejném čísle najdete také článek od naší kolegyně Martiny Ježkové, která píše o FIE a jeho vlivu na školní prospěch dospívajících

23/2/2018
2. veřejná poptávka:
Naše organizace v rámci projektu „Rozvojem sociální gramotnosti k úspěchu“, reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000616, který realizuje jako partner ve spolupráci s Ligou lidských práv, z.s. si Vás dovoluje seznámit s veřejnou poptávkou na dodání instrumentů k metodě Feuersteinovo instrumentální obohacování. Podrobnosti k poptávce naleznete zde a formulář s nabídkou naleznete zde. V případě zájmu nám prosím pošlete vyplněnou cenovou nabídku dle vzoru nejpozději do 9.3.2018 na e-mailovou adresu ondrej.vysopal@charliekarlin.cz. Děkujeme za Váš zájem.

9/11/2017
Dnes se nám splnilo velké přání – uskutečnila se naše první konference o využívání Feuersteinovy metody. Téma konference bylo “Rozvoj myšlení v odlišných podmínkách” a uskutečnila se v nádherném Pavilonu Anthropos v Brně. Účastníkům děkujeme z a velký zájem o naši konferenci a všem přednášejícím za zajímavá témata a za jejich ochotu sdílení výsledků práce s Feuersteinovou metodou. Část výstupů, si můžete zpětně prohlédnout zde. Těšíme se zase za rok na viděnou! 

18/10/2017
Právě v rámci projektu „Rozvojem sociální gramotnosti k úspěchu“ probíhá první setkání “Center kolegiální podpory”, kterého se účastní jak naše organizace, tak příjemce grantu Ligou lidských práv a našich škol z 7 krajů (Ústecký, Středočeský, Pardubický, Karlovarský, Moravskoslezský, Zlínský a Jihomoravský), které se v průběhu roku stávají ambasadory metody FIE.

IMG_1135
IMG_1134
IMG_1136

27/09/2017
Naše organizace v rámci projektu „Rozvojem sociální gramotnosti k úspěchu“, reg. č. CZ.02.3.61/0.0/0.0/16_012/0000616, který realizuje jako partner ve spolupráci s Ligou lidských práv, z.s. si Vás dovoluje seznámit s veřejnou poptávkou na dodání instrumentů k metodě Feuersteinovo instrumentální obohacování. Podrobnosti k poptávce naleznete zde a formulář s nabídkou naleznete zde. V případě zájmu nám prosím pošlete vyplněnou cenovou nabídku dle vzoru nejpozději do 11.10.2017 na e-mailovou adresu jitka.peskova@charliekarlin.cz. Pokud o zapojení do výběrové řízení zájem nemáte, budeme rádi i za tuto informaci do stejného data.

25/09/2017
Dovolte nám, abychom Vás srdečně pozvali na konferenciRozvoj myšlení v odlišných podmínkách“, která se bude konat dne 9. listopadu 2017 v Pavilonu Antropos v Brně od 8:30 hodin. Konference navazuje na „FIE setkání“, která probíhala pod taktovkou trenérky metody PaedDr. Evy Váňové na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v minulých letech. Příhlášku pro účastníky konference naleznete zde. Prosíme o vyplnění přihlášky do 20/10/2017.

23/09/2017
V minulých dnech (19-22/9) jsme se zúčastnili mezinárodního workshopu s kolegy z Litvy,  Nizozemska, Rumunska a Slovenska Setkání se uskutečnilo ve Feuersteinově centru, které je součástí organizace v Cordaan. a proběhlo v rámci projektu Strengthening Thinking and Learning Skills. V průběhu workshopu jsme viděli a analyzovali několik hodin, ve kterých se využívaly přímo FIE instrumenty, zásady a principy metody a LPAD testování. Projektu pokračuje týdenním tréninkem v Rumunsku v příštím roce.

08/06/2017
Dnes kolegové absolvovali poslední výjezd na východ Slovenska v rámci projektu Educating the Excluded. Návštívili komunitní centra na 3 místech (Veľká Ida, Rankovce a Stará Ľubovňa), které provozuje náš projektový partner ETP Slovensko. Návštěva jako klasicky obnášela natáčení FIE hodin, které později budou použity do našeho dokumentu o práci romskou populací. Dále kolegyně Zuzana Križková v rámci své supervize poskytla FIE lektorkám podporu pro další práci.

IMG_1070
IMG_1071

27/05/2017
Kolega Ondřej Věnek Vysopal přednášel v Litvínově. V rámci projektu Educating the Excluded jsme navázali druhým ochutnávkovým kurzem (první proběhl v únoru v Košicích) metody FIE, tentokrát na škole SSZŠ Litvínov, která s námi pravděpodobně vstoupí do projektu Rozvoj sociální gramotnosti.

IMG_0964

20/04/2017
V rámci projektu Educating the Excluded se uskutečnilo inspirační setkání  FIE lektorů a příznivců metody do ZŠ Ostrava – Mariánské Hory. Výjezdu se zúčastnili pracovníci ETP Slovensko, zástupci škol z Košic a z Brna a zájemci o trénink FIE z organizace IQ Roma Servis.

15/02/2017
Projekt Educating the Excluded pokračuje. V minulých dnech naši kolegové vyrazili opět za našimi partnery z ETP Slovensko. Kde jim kolegyně Zuzana Križková poskytla supervizi pro jejich hodiny s Feuersteinovou metodou a Ondřej Věnek Vysopal odprezentoval osmi hodinovou “ochutnávku” pro okolní školy, které taktéž pracují se žáky ze sociálně znevýhodněného prostředí. Detaily o ochutnávce naleznete zde. “Ochutnávka” Feuersteinovy metody je akreditovaný osmihodinový kurz od MŠMT, který si u nás můžete objednat. Pro více info nás kontaktujte na e-mailu pomahame@charliekarlin.cz.

30/01/2017
Máme schválený projekt pro implementaci Feuersteinovy metody do Jedličkova ústavu. Projekt rozbíháme v následujících dnech. Těšíme se! Více informací zde.

Snímek obrazovky 2017-02-24 v 15.22.00
Snímek obrazovky 2017-02-24 v 15.26.45

16/1/2017
V rámci projektu Educating the Excluded se členové našeho týmu vypravili natáčet hodiny Feuersteinovy metody do komunitních center na východě Slovenska. Výsledkem z natáčení bude video o využití metody při práci se žáky ze sociálně znevýhodněného prostředí. Již dříve proběhlo projektové natáčení v na škole ZŠ a MŠ Brno, nám. 28. října 22. Ve výsledném videu uvidíte práci s metodou v těchto lokalitách: Brno, Veľká Ida, Rankovce, Stará Ľubovňa.
 

13/11/2016
Mámě dvě nové dobré zprávy. 1) Projekt Šance na změnu získal pokračování. Oslovujeme tak další školy se žáky ze sociálně znevýhodněného prostředí. 2) Získali jsme nový projekt s názvem Thinking, Learning, Freedom, ve kterém budeme zavádět Feuersteinovu metodu do vězeňského prostředí. Více informací zde.

03/11/2016
Ke konci října jsme poslali žádost o nový projekt dárci z USA, který nás již podporuje na jiných projektech (Šance na změnu a Educating the Excluded). V projektu bychom rádi spolupracovali s Jedličkovým ústavem. Jakmile se dozvíme podrobnosti, budeme Vás o nich informovat. Držte nám palce!

11/08/2016
Získali jsme mezinárodní projekt Erasmus+. Budeme se Feuersteinovou metodou zabívat společně s kolegy z Litvy, Nizozemska, Rumunska a Slovenska. Pokud chcete vědět více o našem novém projektu, klikněte zde.

03/08/2016
Charlie Karlín jakožto partner Ligy lidských práv získal nový projekt! V každém kraji budeme společně vytvářet centra kolegiální podpory, které budou ambasadory Feuersteinovy metody. Více o projektu se dozvíte zde.

06/07/2016
Máme nový projekt! Na projektu se budeme podílet společně s ETP Slovensko. Cílem projektu je pomáhat dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí. Podrobnější info získáte zde.

Copyright © 2024 Charlie Karlín, z. ú., All Rights Reserved. Powered by WordPress